DOLAR 8,0104
EURO 9,5268
ALTIN 465,41
BIST 1.321
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Hafif Yağmur

Dünya Göz Hastanesi Muayene Ücreti 2019

Dünya Göz Hastanesi Muayene Ücreti 2019
A+
A-

Dünya Göz Hastanesi Muayene Ücreti 2019

Dünya göz hastanesi muayene ücreti 2019, yazımıza geçmeden önce dilerseniz Dünya göz hastanesi hakkında kısa bir bilgi verelim. Türkiye’nin en çok bilinen ve en çok tercih edilen göz hastanelerinden biri şüphesiz Dünya Göz Hastanesi. Ülkemizde branş hastaneciliğini başlatma ve geliştirme adına büyük adımlar atan Dünya Göz Hastanesi 20 farklı hastanesiyle hastalarını göz sağlığına kavuşturmaya devam ediyor. Türkiye çapında İstanbul, Ankara, Antalya, İzmit, Adana, Samsun, Tekirdağ, Bursa, Konya, Sakarya ve Gaziantep’te olmak üzere 11 ayrı ilde 20 şubesiyle hastalara hizmet ediyor.

Dünya Göz Hastaneler Grubu 1996 yılında hizmet vermeye başlayan, gözün tüm branşlarında göz ve göz çevresi sağlığına dair sorunlar için 500 farklı tedavi yöntemiyle göz sağlığı hizmeti sunmakta. Uzman doktorları, deneyimli personelleri ile birlikte son teknolojiyi bir arada barındıran Dünya Göz Hastanesi muayene ücreti 2019 vatandaşlar tarafından merak konusu haline gelmiş bulunmakta.

göz muayene sıklığı ne kadar olmalı

Göz Muayene Sıklığı Ne Kadar Olmalı?

Dünya Göz Hastanesi göz sağlığımızı korumak adına yılda bir kez göz muayenesi olmayı tavsiye ediyor. Bu muayene sıklığı yaşa, mesleğe, göz şikayetlerine ve görme durumuna göre değişmekte. 40 yaş üstü bireyler, ailesinde görme problemi yaşayanlar ve daha önce kendileri de görme problemi yaşamış olanlar muayene sıklığını 6 ayda bire indirebilir. Bilhassa yüksek tansiyona sahip olanlar gözleri konusunda daha dikkatli olmalı ve mümkün olduğunda göz muayenesine zaman ayırmalılar. Bu kadar sıklıkla göz muayenesi olmamız gerekiyorken dünya göz hastanesi muayene ücreti de vatandaşlar tarafından merak edilmekte. Peki Dünya Göz Hastanesi muayene ücreti 2019 yılında ne kadar?

Dünya Göz Hastanesi Muayene Ücreti 2019

Dünya Göz Hastanesi muayene ücreti 2019 yılı için ücretler 300 ile 500 arasında seyretmekte. Dünya Göz Hastanesi ameliyat ücretleri 2019 yılı için SSK’lı hastalar için uygun fiyatlarda. Böylece Dünya Göz Hastanesi’nde excimer lazer ile miyop, hipermetrop ve astigmat ameliyatları SSK’lı hastalar için indirimle yapılabilecek. Katarakt ameliyatı Dünya Göz Hastanesi Muayene Ücreti 2019 yılında bu ücretlerin arasındaki değişkenlik ise muayeneyi yapan doktora göre değişiklik gösteriyor.

Dünya Göz Hastanesi 2019 yılında Sosyal Güvenlik Kurumu ile yeniden anlaşma yaparak sosyal sigortası olan hastalara yeniden hizmet sunmaya başladı. Daha önce SGK Dünya Göz Hastanesi ameliyat ücretinin yüzde 30’unu karşılıyordu. Sosyal Güvenlik Kurumu’ na bağlı hastalar, yüzde 70 fark ücretiyle katarakt, şaşılık , glakom ve retina ameliyatı hizmetinden artık yarar faydalanabilecekler. Bakanlığa göz ameliyatlarının önemini ve gerekliliğini belirten Dünya Göz Hastanesi SGK ile yeni bir anlaşma yapabildi. Dünya Göz Hastane Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Eray Kapıcıoğlu, 350 liraya katarakt ameliyatı yapanlar var . Açık söylüyorum ; vatandaş buralarda kobay olarak kullanılıyor ” dedi . Bu ameliyatın Dünya Göz Hastanesi’nin kullandığı malzemelerle 450 liraya çıktığını ifade eden Kapıcıoğlu , “Biz bu fiyatlara tedarikçi firmalar üzerindeki satın alma gücümüzü kullanarak , özel sağlık sigortalı ve yabancı hasta sayımızın gücünden yararlanarak inebiliyoruz . Bir süre para kazanmadan , maliyetine de olsa sosyal güvenceli hastaların göz ameliyatları için yapmaya karar verdik ve Sosyal Güvenlik Kurumu ile yeniden anlaşma yaptık ” şeklinde konuştu .

Dünya Göz Hastanesi Muayene Ücreti SGK

Kamu, özel, üniversite hastanelerinde vatandaştan alınan muayene katılım payı yüzde 20 ile yüzde 60 arasında arttı. SGK ile anlaşmalı özel hastanede muayene olmanın bedeli 18 lira oldu. Aynı gün iki doktora muayene olursanız cebinizden 33 lira çıkacak. Zamlar bu kadarla da sınırlı değil. İlaç katılım bedeli için hastalardan alınan ücretler de zamlandı. İlaç katılım bedeli Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’na eczaneler aracılığıyla ödenen ücrettir. İlaç katılım bedeli 3 kutu ilaca kadar 3 lira sonrasında ise ekstradan alınan her bir kutu için 1 lira olarak belirlendi.

Dünya Göz Hastanesi muayene ücretleri hakkında detaylı bilgi için 444 4 469 numaralı Dünya Göz Hastanesi danışma hattını arayabilirsiniz. Bunun yanı sıra dunyagoz.com.tr  resmi web sitesini ziyaret ederek alacağını sağlık hizmetiyle ilgili olarak online destek alabilirsiniz.

hastane muayene ücretleri 2016 vs 2019 karşılaştırması

Hastane Muayene Ücretleri 2016 ile 2019 Karşılaştırması

Özel hastane de olsa devlet hastanesi de olsa hastaların ödediği katkı payı yüzde 20 ile yüzde 60 arasında arttı. Özel hastanede muayene olan hastalar 2016 yılında 12 lira muayene ücreti öderken 2019’da bu ücret oranı değişikliğe uğramakta. SGK’lı hastaların 32 lirası devlet tarafından ödenmekte, hastanelerde hastalarından bu ücretin maksimum 2 katını isteyebilmekte. Özel hastanelerin muayene ücretleri aşağı yukarı 80-100 lira arası değişmektedir. Devlet hastanesine giden hastalar ise 2016 yılında 5 lira muayene ücreti ödüyordu, bu ücret 2019 yılında 1 lira zamlanarak 6 lira oldu. Sigortasız hastalar ise bir defaya mahsus 30 lira ödemek durumunda. Özel hastanelerdeki muayene ücretlendirmelerinde muayeneyi gerçekleştirecek olan doktorun uzmanlığına göre de değişmektedir.

Dünya Göz Hastanesi Sevksiz Hasta Alır mı?

Dünya Göz Hastanesi SSK’lı hastaları sevksiz alıyor. Dünya Göz Hastanesi’nin yaptığı açıklamaya göre 2019 yılında başlayan uygulama ile  SSK’lı çalışan hastalar, emekli vatandaşlar ve aile mensupları göz ameliyatlarını ve göz muayenelerini Dünya Göz Hastanesi’nde yaptırabilir. SSK emeklilerinin sağlık karneleri ve kimlikleri ile; çalışanların da işyerlerinden temin ettikleri vizite kağıdı ile Dünya Göz Hastanesi’ne başvurmaları yeterli olacak.

Dünya Göz Hastaneler Grubu’ndan SGK kapsamında aldığınız tüm hizmetlerden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile yararlanabilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası Dünya Göz Hastanesi muayene ücreti 2019, tetkik ücreti ve ameliyat hizmeti ödemelerini kapsamakta . Bu tamamlayıcı sigortalardan bazıları şunlardır: Allianz Sigorta Tamamlayıcı, Axa Tamamlayıcı, Groupama Sigorta Tamamlayıcı, Güneş Sigorta Tamamlayıcı, Halk Sigorta Tamamlayıcı, Mapfre Tamamlayıcı, Sompo Japon Tamamlayıcı, Unico Sağlık Tamamlayıcı, Vakıf Emeklilik Tamamlayıcı ve Ziraat Sigorta A.Ş. Tamamlayıcı.

Dünya Göz Hastanesi Randevu Nasıl Alınır?

Hastalar, Dünya Göz Hastanesi randevu sistemine hem online olarak başvurabilir. Başka bir Dünya Göz Hastanesi randevu alma yöntemi ise telefondur. Arayarak da randevu alabilirsiniz. Dünya Göz Hastanesi çok sayıda hastası olan kapsamlı bir hastane olduğu için randevularınızı en az 2 gün önceden almanız tavsiye edilmektedir. Dünya Göz Hastanesi’nden alabileceğiniz randevu ve online hizmetler 7 gün 24 saat verilmektedir.

Garanti Bankası ile Dünya Göz Hastanesi İndirimi

Dünya Göz Hastanesi muayene ücreti 2017 indirimi 28 Ağustos 2017 – 14 Eylül 2017 Garanti Cep veya Garanti İnternet’ten kredi kartı, fatura ödeme veya para transfer işlemi gerçekleştirerek elde edebilirsiniz. Garanti Cep veya Garanti İnternet’ten kredi kartı borcu, fatura ödeme veya para transferi işlemlerinden herhangi birini yaptığınızda Dünya Göz Hastanesi indirim kodu cep telefonunuza SMS olarak iletilecektir. İndirimden faydalanmak için Dünya Göz Hastanesi’ni 444 4 469 numaralı telefondan randevu talep etmek için aradığınızda kampanya bilgisinin ve kodun paylaşılması yeterlidir. Hatırlatmakta fayda var 2019 senesi itibari ile Garanti Bankasının anlaşması olup olmadığını danışma hattından öğrenmek daha faydalı olacaktır. Göz muayenelerinde indirim oranı sabittir ve yüzde 35’dir. Kişiye özel lazer operasyonları çift göz için 3.000 TL, standart prk (photorefraktif keratektomidir) ameliyatları ise 2.500 TL’dir. Katarak ameliyatları çift göz için 3.000 TL’dir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.