DOLAR 6,8612
EURO 7,7521
ALTIN 392,22
BIST 8,5740
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Az Bulutlu

En İyi Saç Ekim Merkezi ve Saç Ekimi Fiyatları

25.12.2019
1.246
A+
A-

En İyi Saç Ekim Merkezi Neresi ve Fiyatları Nedir?

Bölgesel ya da genel bir saç dökülmesinden şikayetçi olan kişiler, bu dökülmelerin önünü alamayınca çareyi saç ektirme işleminde aramaktadır. Saç dökülmelerinin sebepleri arasında ise stres, yoğun tempolu iş hayatı gibi etkenler başta gelse de genetik faktörünün de burada çok büyük bir rolü bulunmaktadır. Bu sebeplerden dolayı  en iyi saç ekim merkezi cevabını verebilmek için Avrupa Komisyonu tarafında paylaşılan raporlar doğrultusunda detaylı bir inceleme yaptık.

Türkiye’de Saç Ekimi

En iyi saç ekim merkezi konusunu saç dökülmesinden muzdarip kişiler internet ortamında sıkça araştırmakta ve farklı birçok saç ekimi merkezlerine rastlamaktadırlar. Türkiye’nin gerek sağlık gerekse saç ekimi konusunda son derece profesyonel olması bunun en temel sebebidir. Son zamanlarda yapılan araştırmalar sonucu Türkiye’nin sağlık turizmi sektöründe listelerde ilk sıralarda yer alması, bu konuda ne kadar başarılı olduğunu gösteren büyük bir faktördür.

Hali ile konu saç ekimi olunca, Türkiye’nin başarısı gözler önünde ve hem Türk vatandaşlar hem de yurtdışında yaşayan insanlar bu konu için saç ekimi merkezlerini sıklıkla ziyaret etmektedir. Bundan ötürü bizler de sizler için en iyi saç ekim merkezi olarak konuyu kısıtlamayıp, en iyiler arasından, çalışmalarında son derece profesyonel birkaç merkezden ve uzmandan bahsedeceğiz. Dilerseniz en iyi saç ekim merkezlerine geçmeden önce saç ekimi hakkında daha kapsamlı bir bilgi vermek adına bir sonraki alt başlığımıza geçelim. Böylece aklınızdaki en ufak soru işaretlerini bile giderip, sizlere çok daha faydalı bilgiler sunabiliriz.

Saç Ekiminde Hangi Yöntemi Tercih Etmeliyim?

En iyi saç ekimi merkezileri listesine geçmeden önce değinmek istediğimiz ve bilmeniz gereken bir diğer başlık hangi yöntemi tercih etmeniz gerektiği hakkında olacaktır. Son yıllarda teknolojinin de son sürat gelişmesi ile tıp dünyasında en ileri teknikler kullanılmaya başlandı ve hali ile artık hastalara daha kaliteli hizmetler sunulabilmektedir. Saç ekimi konusunda da bu durum pek farklı değil. Saç ekimi operasyonu için birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Doğal olarak saç ekimi operasyonu yaptırmak isteyenlerinde kafaları karışmış durumda ve akıllarında birçok soru işareti bulunmaktadır. Gelin dilerseniz saç ekiminde kullanılan yöntemlere çok kısa bir değinip, soru işaretlerinizi gidermeye çalışalım.

FUE Saç Ekimi

FUE saç ekimi yöntemi günümüzdeki en yaygın yöntem olup, diğer yöntemlerin de temel ana prensibinin başlangıcıdır. FUE yöntemi ile kesiksiz, dikişsiz ve izsiz saç ekimi işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu durum sonucunda doğal saç ekimi, tüm dünyada saç dökülmesi için tercih edilen bir çözüm haline gelmiş olmaktadır. Çünkü FUE öncesi FUT yönteminde hastaların, saç alınacak olan ense bölgelerine neşter ile cerrahi bir işlem yapılıyordu ve bunun sonucunda da hastalar operasyon sonrası kalan dikiş izlerinden çok fazla rahatsız olabiliyorlardı.

DHI Saç Ekimi

Saç köklerinin herhangi bir iz bırakmadan alındığı FUE yönteminden bahsetmiştik. DHI yönteminde ise tek farklılık çıkarılan saç köklerinin yerleştirilme zamanıdır. FUE yönteminde önce saç kökleri alınır, ardından kanal açma işlemi gerçekleşir ve son olarak alınan saç kökleri bu kanallara yerleştirilir. DHI yönteminde ise alınan saç kökleri kanal açma işlemi ile eş zamanlı olarak yerleştirilmektedir. Bu nedenle, kullanılan bu yöntemde operasyon süresi FUE yöntemine göre daha kısa sürebilmektedir. DHI yönteminde alınan greftler özel implanter kalemler ile açılan kanallara yerleştirilmektedir. Bu nedenle DHI tekniği, implanter kalem tekniği olarak da bilinmektedir.

Perkütan Saç Ekimi

Bu yöntem, saç ekimi uygulamaları arasında en yeni olanıdır. Perkütan saç ekiminin en ayırt edici özelliği, daha doğal sonuç veriyor olmasıdır. Bu yöntemde donör bölge olarak ense kısmı kullanılmaktadır. Mikromotor adı verilen cihaz sayesinde gevşetilen saç telleri cımbız benzeri bir alet ile toplanıp, daha sonra teker teker ekime hazır hale getirilir. Kanal açılma işlemi yapılır ve açılan kanallar yuvarlaktır. Burada belirtmemiz gereken önemli husus  bu kanal açma işlemi sürecidir. Bunun önemi ise yuvarlak kanal saç köklerini daha iyi kavramakta ve mikro düzeyde olmasında ötürü de çok daha sık saç kökü ekimine olanak vermesidir.

Altın Uçlu FUE Saç Ekimi

FUE gold tekniği çok sayıda ayrıcalıklı özelliği olan bir saç ekimi tekniğidir. Kullanılan aletler özel olarak tasarlanır, saç ekimini daha hassas hale getirmek için özel olarak imal edilir. Bu yöntemde FUE tekniğinde kullanılan tüm aletler altından üretilmektedir. Altının dokuyla teması gerçekleştiğinde dokuya herhangi bir zarar vermediği için, saçın doğal yapısını ve saçlı derinin formunu bozmaz. Böylece alınan greftlerin kalitesi de korunmuş olur.

Ice Graft FUE Saç Ekimi

Saç ekimi için alınan saç köklerinin canlılığını koruyabilmesi adına soğuk pedli solüsyonlar içerisinde bekletilmesi tekniğin temelini oluşturmaktadır. Alınan greftler özel bir soğuk solüsyonda bekletilmesi ile hücre ve doku kaybı önlenmektedir. Böylelikle daha sağlıklı saç köklerinin transferi gerçekleştirilerek daha başarılı sonuçlara ulaşılmaktadır.

Saç ekiminde kullanılan en yaygın yöntemler bu şekilde karşımıza çıkmaktadır. Sizler de saç ekimi operasyonunu yaptırmadan önce saç ekimi uzmanınız ile konuşup sizin için en sağlıklı ve uygun yöntemi belirleyebilirsiniz. Bildiğiniz üzere bu yöntemler operasyonun verimliliğinden saatine kadar birçok etkenin değişmesine ve sizin açınızdan daha faydalı olmasına olanak sağlayacaktır. Şimdi dilerseniz Türkiye’deki en iyi saç ekim merkezi listemize geçiş yapalım böylece klinik seçiminde sizlere biraz daha faydalı olabileceğimizi umuyoruz.

 

DİKKAT! En Ünlü ya da Pahalı Saç Ekim Merkezi En iyisi Değildir

Her yerde görünen saç ekim merkezleri; Bazı saç ekim merkezlerinin reklam bütçeleri çok yüksek olduğu için bir çok billboardlarda, websitelerinde ve forumlarda sıkça karşımıza çıkmaktadır. Bu sürekli göz önünde olmaları çok iyi oldukları anlamına gelmemekte.

Ünlülerin tecih ettiği saç ekim merkezleri; Ünlülere bu saç ekim merkezleri reklam yapabilmek için belli ücretler ödeyerek saç ekimi gerçekleştirmektedir. Sonrasında da bu ünlülerle saç ekim merkezleri video ve fotoğraflar çektirmektedirler. Yani ünlüler para karşılığı saç ektiriyor.

Lüks hastane ve Klinikler; çok iyi görünen klinikler ya da hastaneler aynı şekilde kalitede paralellik sağlamamaktadır. Bizzat aldığımız Türkiyenin en ünlü hastaneleri kar marjinalini arttırmak adına en uygun fiyata ekim yapan günlük saç ekimcileri çağırmaktadırlar. Bu sebeple aynı hastanede hep farklı ekipler saç ekimi yapmaktadır dolayısıyla da çok fazla insan mağdur olmaktadır.

En İyi Saç Ekimi Merkezi Listesi

Listemize başlamadan önce sizler için şunu hatırlatmakta fayda olacağını düşünüyoruz. Araştırmamızı yaparken siz değerli okurlarımız için son derece objektif bir tutum sergiledik ve listemizi ona göre hazırladık. Saç ekimi merkezlerinden bahsedeceğimiz zaman iletişim adreslerini de vereceğimiz için dilediğiniz vakitte sizlerde bu merkezlerin web sitelerine ulaşıp detaylı bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz telefon numaralarından kendileri ile iletişime geçebilir ve daha sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz. Son olarak tekrar belirtmek isterim ki, yazımızda klinikleri objektif bir şekilde değerlendirip bir araştırma yaptık ve kesinlikle herhangi bir reklama izin vermemekteyiz. Karşınızda en iyi saç ekim merkezi listesi.

hermes saç ekimi merkezi

1- Hermest Saç Ekimi Merkezi

Listemizin ilk başında 2002 yılından bu yana neredeyse tüm uluslararası ödülleri toplayarak aktif bir şekilde çalışmalarını yürüten Hermest Saç Ekimi Merkezi gelmekte. Hermest Saç Ekimi Merkezini listemizin ilk sırasına eklememizin temel sebebi; kendileri kusursuz saç ekimi işlemlerini sadece uygulamakla kalmayıp, aynı zamanda Ar-Ge çalışmalarına ara vermeden devam etmekteler. Hali ile teknolojinin en son nimetlerinden yararlanan bu klinik sıkı ve kalıcı saç ekimi sonuçları yaratarak hastalarına en iyi hizmet kalitesini garanti etmektedir. Araştırmalar sonucunda bu klinik hakkında hiçbir memnuniyetsiz hasta olmadığını görüyoruz ve bu sebeple gönül rahatlığı ile seçilebilecek saç ekim merkezleri listesinde kendilerine 1 numarada yer veriyoruz.

Ar-Ge çalışmalarının devamlı nitelikte olması bu sektör ve özellikle hastalar için en uygun araçların geliştirilmesine çok büyük katkı sağlamaktadır. Bu çalışmalarından en yenisi ve hatta en iyisi özel tasarımlı “slit”leri olmaktadır. Alman mühendislik firması ile ortak çalışmalar sonucu geliştirdikleri bu özel slit sayesinde saç köklerinin saç derisine ekimi çok daha verimli bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Doğal olarak bu da saç ekimi operasyonlarında %99 oranında kalıcı bir başarı ortaya çıkarmaktadır.

Hermest Saç Ekimi Merkezinin web sitesine buradan ulaşıp, dilerseniz sitelerinden daha iyi bilgiler alabilir, iletişim numaralarından kendilerini arayabilirsiniz. Hermest Hair Clinic’de saç ekimi işlemlerinin fiyatları ise 1.199€’dan başlamaktadır.

hermestclinic.com
Adres: Girne, Girne Mah Başöğretmen Cad, Atatürk Cd. No:31, 34852 Maltepe/İstanbul
İletişim: 0534 664 1515

Neopital saç ekimi ve estetik merkezi

2- Neopital Saç Ekimi ve Estetik Merkezi

Listemizin bir diğer sırasında yer alan Neopital Saç Ekimi Merkezi de aynı şekilde 2002 yılından beri faaliyet göstermektedir. Kendileri, başarılı çalışmalarından ötürü en önemli başarı ödüllerini de kazanmışlardır. Avrupa’da dahi birçok ödülü almaya hak kazanan bir klinikten söz ediyoruz. Türkiye’nin son zamanlarda sağlık turizmindeki başarıları elbette aşikar ve Neopital Saç Ekimi Merkezi de yurtdışından gelen birçok hastaya son derece kaliteli hizmet vermeye devam ediyor.

Neopital’in diğer kliniklerden farkını sizlerde merak etmektesinizdir. Klinik her şeyden önce kendilerinin geliştirmiş oldukları saç ekimi yöntemlerini kullanıyor ve bu konuda çok başarılı sonuçlar elde ediyor. Tamamen hasta odaklı çalışıp, hasta memnuniyetini en ön planda tutuyorlar. Kendileri saç ekimi operasyonlarında geleneksel yöntemlere ek olarak geliştirdikleri yöntemler olan Safir FUE, Kök Hücre FUE ve Organik FUE gibi son derece modern ve gelişmiş saç ekimi yöntemlerini kullanmaktalar. Sadece saç ekimi konusunda uzman olmayıp aynı zamanda estetik cerrahi konusunda da çalışmalar gerçekleştirip, uzman kadrosu ile hizmet vermektedirler.

Neopital Saç Ekimi Merkezinin web sitesine ulaşıp daha detaylı bilgi almak isterseniz bu adresten ulaşabilirsiniz.  Uygulanacak teknik ve greft sayısına bağlı olarak saç ekimi fiyatları 7 ve 15 bin lira arasındadır.

neopital.com
Adresi: Bahçelievler Merkez, Deli Hüseyin Paşa Caddesi, Şevket Dağ Sk No:2, 34180 Bahçelievler/İstanbul
İletişim: 0542 537 50 11

Dr. A. Muttalip Keser

3- Dr. A. Muttalip KESER

Kendileri son derece önemli estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanıdır. Türkiye’nin başkenti Ankara’da hizmet vermektedirler. 1998 yılında Derma-Plast estetik merkezini kurmuştur. Dilerseniz kendilerinin ne kadar önemli olduğunu şu şekilde açıklayabiliriz; Yukarıda saç ekimi yöntemlerinde FUE yönteminden bahsetmiştik. Dr. Keser ise bu devrim niteliğinde olan FUE yöntemini Türkiye’de uygulayan ilk plastik cerrah.

Kendileri 2002 yıllarının sonlarına kadar bilimsel tecrübelerine istinaden kendi bilimsel çalışmalarını yürütmüştür. Türkiye ve Amerika’daki önemli üniversitelerin konu ile alakalı bölümlerinde tam 20 ay boyunca FUE olarak da bildiğimiz Follicular Unit Extractor isimli çalışmayı yürütmüştür. Dr. Keser, FUE yöntemi için aynı zamanda tüm hakları kendisine ait olan özel bir iğne tasarlamıştır.

Kendilerinin iletişim numarasına yazımızdan ulaşabilirsiniz. Sizler de Dr. Keser ile iletişime geçebilir, sorularınız için daha iyi yanıtlar alabilirsiniz. Operasyon ücretlendirmesi greft hesabı şeklinde olmaktadır sabit bir ücreti yoktur, greft başı sabit ücret: 3,5€ olarak belirlenmistir. Fiyat, ihtiyaç olunan greft sayısı ile çarpılarak belirlenmektedir.
Adresi: Çankaya, Çankaya Cd. 6/5, 06000 Çankaya/Ankara
İletişim: 0536 798 8200

Dr. Hakan Doğanay

4- Dr. Hakan DOĞANAY

Listemizde hız kesmeden ilerlerken karşımıza Dr. Hakan Doğanay geliyor. Kendileri Türkiye Antalya’da saç ekimi işlemlerine hız kesmeden devam ediyorlar.

Dr. Hakan Doğanay 2005 yılından itibaran FUE saç ekimi yöntemine başlamış ve halen sadece FUE yöntemi ile operasyonlarına devam etmektedir. 2009 yılında kalem yönetmi denilen DHI tekniğine ilgi göstermiştir. DHI yöntemi yanında bir çok saç ekimi operasyonlarına öncülük yapmıştır.

Kendilerine web siteleri üzerinden ulaşıp merakınızı giderebilirsiniz. Buradan sizlerde web sitelerine ulaşıp detaylı bilgi alabilirsiniz. Fiyatları 2.200€ ve 2.500€ arasında hastanın greft sayısına göre ve yapılacak tekniğe göre değişiklik göstermektedir.
Adres: Guzeloba Mah.2246.sokak No 9 – Antalya – 0720 – (Turkey)
İletişim: 0532 313 41 98

Asmed hair transplant

5- Asmed Hair Transplant

Listemizde hızla ilerlerken bir diğer başlığımızda Asmed Saç Ekimi Merkezine yer vermek istedik. Dilerseniz kendilerinin çalışmalarına hep birlikte göz atalım.

Asmed’i diğer merkezlerden ayıran en önemli özelliği, kafa derisi analizi ve kapsama değeri hesaplamaları için gelişmiş FUE yöntemini kullanmalarıdır. Dr. Koray Erdoğan’ın FUE yeniliklerinden olan Ke-Bot robot tarama sistemi ve K.E.E.P. gömme plakası tüm dünyadaki FUE cerrahlarının da dikkatini çekmektedir.

Saç ekimi operasyonlarında son teknolojiye sahip cihazları kullanarak saç ekimine bilimsel, matematiksel ve aynı zamanda sanatsal yaklaşım sergiliyorlar. Bu sayede hastalar da öngörmüş olduğu doğal sonuçlara ulaşmakta zorluk çekmiyorlar.

Kendilerinin web sitelerine buradan ulaşıp detaylı bilgi alabilirsiniz. Fiyatlar greft başına 2€-2,5€  arasında değişmekte. Örneğin; 3000 greft saç ekimi için 6.000€ gözden çıkarmak gerekiyor. Saçsız alanınız çok ise ve ortalama 4000 greft ekileceğini düşünürseniz, ödeyeceğiniz ücret de ortalama 9.000€ – 10.000€’yu bulacaktır.
Adres: Atatürk Mahallesi, Sedef Cd. No:1/1, 34758 Ataşehir/İstanbul
İletişim: 0216 464 1111

Dr. Zekeriya Kul

6- Dr. Zekeriya KUL

Bir diğer başlığımızda Dr. Zekeriya Kul karşımıza çıkmakta. Kendileri saç ekiminin yanı sıra aynı zamanda alanında uzman bir estetik cerrahisidir.

Kendileri son derece kişi odaklı çalışmalar gerçekleştiriyor bundan ötürü de hastalarda daha doğru sonuçlar elde ediyorlar. Kişiye özel bir planlama gerçekleştirerek, saçların orijinal saçlar gibi deriden çıkış açısı ve yönüne sahip sonuçlar elde ediyorlar. Buna yönelik de “stick and plant” tekniğini kullanıyorlar. Bu teknik hali hazırda dünyadaki birçok cerrah tarafından da kabul görmüş durumda.

Kendileri bir dönem Brezilya’da da çalışmalar yürütmüştür. Oradaki yerli halkın bu tür işlemlere bakış açısını incelemiş ve Türkiye’deki hastalarını da yapılan tüm işlemler boyunca dikkatle bilgilendirerek çok iyi sonuçlar elde etmiştir.

Kendilerinin web sitelerine buradan ulaşıp iletişime geçebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Saç ekimi fiyatları 8.000 TL ve 10.000 TL arasında değişmektedir.
Adres: Vital Fulya Plaza, Teşvikiye Mahallesi Hakkı Yeten Cd., No:23, 34365 Şişli/İstanbul
İletişim: 0533 276 50 07

ankara international saç ekimi doç. dr. serdar gökrem

7- Ankara International Saç Ekimi Doç. Dr. Serdar GÖKREM

Bir sonraki durağımız Doç. Dr. Serdar Gökrem olmakta. Kendileri Ankara International Saç Ekimi merkezinde işlemlerini gerçekleştirmekte.

Doç. Dr. Serdar Gökrem’in başarıları tüm dünyaca kabul görmüş durumda. Kendilerinin saç ekimi alanında birçok makalesi ünlü yabancı dergilerde dahi yerini almış. 2011 yılında doçentlik unvanını alan Serdar Gökrem, hem uluslararası hem de ulusal birçok bilimsel makaleyi de kaleme almış. Kendisi saç ekiminde hasta odaklı çalışarak son derece başarılı sonuçlar elde ediyor.

Web sitelerine bağlantılı linkten ulaşıp sizler de detaylı bilgi alabilirsiniz. Saç ekimi operasyonlarının fiyatları ortalama 5.000 TL’den başlamaktadır.
Adres: Kazım Özalp, Uğur Mumcu Cd. No:6, 06700 Çankaya/Ankara
İletişim: 0312 494 05 27

clinic hair saç ekimi merkezi

8- Clinic Hair Saç Ekimi Merkezi

Clinic Hair Saç Ekimi merkezi İzmir’de hizmet vermekte. Hasta memnuniyetini prensip haline getirmiş olan Clinic Hair, başarılı bir saç ekimi merkezi olarak karşımıza çıkmakta.

Saç ekimi haricinde, kaş ekimi ve mezoterapi alanında da hizmet veren Clinic Hair Saç Ekimi, Güzide Cansu Bilgili tarafından kurulmuş ve günümüzde hizmet vermeye devam etmektedir. Saç aşısı dahil olmakla beraber başarılı işlere imza atan bir klinik olarak karşımıza çıkmaktadır.

Dilerseniz web sitelerine buradan ulaşıp detaylı bilgi alabilirsiniz. Operasyon fiyatları ise 8.500 TL ile 10.000 TL arası değişmektedir.
Adres: Adalet, 1586/3. Sk. No:13, 35530 Bayraklı/İzmir
İletişim: 0232 343 25 85

mega hairtrans saç ekimi merkezi

9- Mega Hairtrans Saç Ekimi Merkezi

Hız kesmeden listemize devam ettiğimizde Mega Hairtrans Saç Ekimi Merkezini görüyoruz. Kendileri yılın en iyi saç ekimi merkezi ödülüne sahip olmakla beraber, hastalarını kabul etmeden önce saç analizlerini gerçekleştirmekteler. Analiz verilerine göre tutarlı bilgiler eşliğinde hastalarına yardımcı olmaya çalışıyorlar. Çok uzun yıllardan beri bu sektörde yer alan firma, uzman doktorlar ve estetik cerrahileri bünyesinde barındırmakta ve kaliteli işlemler yapmanın sözünü vermekte.

Sizler de Mega Hairtrans’ın web sitesine ulaşıp daha detaylı bilgi almak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz. Daha sağlıklı bilgi almak için, hastanın klinikle iletişime geçerken araya başka şahısları sokmamasını öneriyoruz.
Adres: Akat, Nispetiye Cad. Seyran Apt. D:35/5, 34340 Beşiktaş/İstanbul
İletişim: 0212 351 59 89

esteworld saç ekimi merkezi

10- Esteworld Saç Ekimi Merkezi

Listemizin sonuna geldiğimizde karşımıza Esteworld Saç Ekimi Merkezi çıkmakta. Yalnız önemle hatırlatmakta fayda var, kendileri sadece saç ekimi konusunda değil estetik cerrahi alanında da hizmet vermekte. Esteworld de 2000’li yılların başından beri uzman kadrosu ile birlikte sektörde yer almaktadır. Saç ekimi konusunda diğer başarılı saç ekimi merkezlerinden farkı, hastalarına VIP Saç Ekimi yöntemini sunmalarıdır. Bu yöntem, özellikle yoğun iş temposu içinde olan kişilerin daha hızlı ve günlük hayatlarından çok da geride kalmadan saç ekimi işlemini yaptırmalarına olanak sağlamakta. Kendileri bu yöntem ile analizlerinde 3D teknolojisini de kullanmaktadırlar.

Esteworld hakkında daha fazla bilgi almak için buradan kendi web sitelerine ulaşabilmeniz mümkündür. Operasyon fiyatları ise 6.000 TL’den başlamaktadır.
Adres: Altunizade, Kısıklı Cd. No:7, 34662 Üsküdar/İstanbul
İletişim: 0216 474 54 54

saç ekiminde yapılan işlemler

 

Saç Ekimi Fiyatları 2020

2020 Güncel Saç Ekimi Fiyatları
Saç Ekimi YöntemiMinimum MaliyetMaksimum Maliyet
Sıklaştırma Ekimi₺4.000₺10.000
FUE Saç Ekimi₺4.500₺10.000
PRP’li FUE Saç Ekimi₺5.000 ₺10.500
Mega Saç Ekimi*₺5.000₺10.000
DHI₺7.000₺12.000

Daha detaylı fiyat listesine bakmak isterseniz saç ekimi fiyatları 2020 yazımıza bakabilirsiniz.

Saç Ekimi Öncesi Sonrası

Saç ekimi işlemi yaptıracak kişiler, saç ekimi öncesi sonrası fotoğrafları da genellikle aratır sonuçları kendileri görmek isterler. Bizler de siz değerli okurlarımız için saç ekimi öncesi sonrası fotoğraflarını derledik.

Saç Ekiminde Yapılan İşlemler

Öncelikle başlığımızda belirttiğimiz saç ekiminde yapılan işlemleri sizler için iki alt başlığa ayırmayı uygun gördük. Bunlar; saç ekimi öncesi işlemler ve saç ekimi sonrası işlemler olmaktadır. Saç ektirme operasyonu kesinlikle herhangi bir yerde hemen gidip yaptırıp, ardından çok güzel sonuçlara ulaşayım düşüncesi ile yapılmamalıdır. Aksi takdirde saç ektirmek için gittiğiniz merkezden daha kötü sonuçlar ile ayrılabilirsiniz. Bu sebepten ve özellikle sağlığınızdan ötürü saç ekimi yaptırmadan önce detaylı bir araştırma siz değerli okurlar için çok faydalı olacaktır. Örneğin saç ekimi öncesi gerçekleştirilen işlemler hakkında bilginiz olursa, gittiğiniz saç ekimi merkezinde operasyona başlamadan önce yetkili kişiler ile konuşurken dahi saç ekimi merkezinin ne kadar kaliteli ve profesyonel olduğunu anlayabilirsiniz.

Saç Ekimi Öncesi İşlemler

En iyi saç ekim merkezi listemizi paylaştıktan sonra, dilerseniz saç ekimi öncesi işlemlere geçip, sizleri bu önemli konu hakkında bilgilendirelim. Öncelikle saç ektirmeye karar veren kişi, saç ekimi öncesi kesinlikle gerekli muayene ve tetkikleri yaptırmalıdır. Muayene ve tetkik sonuçlarını uzman hekim tavsiyeleri ile birlikte değerlendirmelidir. Şayet operasyona karar verilmişse en az bir hafta öncesinden olmak suretiyle, kullanımı devam etmekte olan kan sulandırıcı ilaçlar bırakılmalıdır. Aynı zamanda tedavi sürecinde olan başka rahatsızlıklar, hastalıklar bulunuyorsa tedaviyi yapan doktor ile görüşülüp ona haber verilmeli ve gerekli işlemler buna göre yapılmalıdır. Bu önlemler kişinin ileride farklı sağlık sorunları yaşamaması için dikkate alması gereken son derece önemli noktalardır.

Bir diğer önemli noktaları da şu şekilde sıralayabiliriz. Bunlar:

 • Eğer kişi alkol kullanıyorsa saç ekimi işleminden en az bir hafta önce alkol kullanımını bırakmalıdır.
 • Kişi saçlarına losyon, jöle, saç kremi, saç spreyi ve wax gibi kimyasal içerikli ürünleri sürmemelidir.
 • Operasyondan önce tedavisi devam etmekte olan kalp, diyabet, tansiyon gibi hastalıklar mevcut ise operasyonu yapacak olan uzmana haber verilip, tedavi sırasında alınan ilaçların neler olduğu da söylenmelidir.
 • Operasyon yapılmadan önce saçların yıkanmış olması gerekir.
 • Operasyonun gerçekleştirileceği gün kişi rahat çıkarabileceği kıyafetleri tercih etmelidir.
 • Sigara alışkanlığınız bulunuyorsa tedavi öncesi, tedavide herhangi bir aksaklık olmaması için ara verilmelidir.
 • Operasyondan bir gün öncesinde kafein içeren içecek tüketiminden kaçınılmalıdır.

Bütün bu tavsiyelere uyarak kliniğe giden hastalar operasyon odasına alınmadan önce hazırlık işlemine başlanır. Hazırlık aşaması da dahil operasyon öncesi işlemleri yapılan hasta, saç ekimi işlemine alınır. 6 ile 9 saat arası sürebilen bir saç ekim işleminden sonra hasta taburcu edilebilir. Saatlerin değişikliği hastadan hastaya, saç köklerinin verimliliğine ve operasyonda uygulanacak olan saç ekimi tekniğine göre değişebilmektedir.

Saç Ekimi Sonrası İşlemler

Değerli okurlarımız, saç ekimi öncesinde bilmeniz gerekenler gibi operasyon sonrası bilmeniz gerekenler de çok önemlidir. Birazdan sizler için sıralayacağımız maddeleri saç ekimi operasyonunuzu yaptırdıktan sonra uygulamanızı ve bunlara dikkat etmeniz gerektiğinizi unutmamalısınız. Hali hazırda iyi bir saç ekimi merkezine başvurursanız, operasyondan aylar sonra dahi sizinle ilgilendiklerine şahit olacaksınız.  Dilerseniz maddelerimize göz atalım.

 • Öncelikle sürekli duş almanızı gerektirecek ve sizi terletebilecek işlerden ve aktivitelerden uzak durmalısınız. Aksi takdirde terleme sonucu saç kökleriniz zarar görebilir ve operasyon başarısız olabilir.
 • Saç ekimi işleminden sonraki birkaç gece cinsel ilişkiden uzak durmanız önerilmektedir.
 • Saçlarınızın dökülmesi stres ve gerginlik kaynaklıysa, bu süre zarfında stresten mümkün mertebe uzak durmalısınız.
 • Saç ekimi öncesinde olduğu gibi sonrasında da alkolden uzak durmalısınız. Bunun sebebi işlem sonrası antibiyotik kullanımına başlayacaksınız ve alkol ise kan yolu ile direkt dolaşım sisteminize karışarak yeni saçlarınıza zarar verecektir.
 • Kafanızda hangi bölgeye saç ekimi yapıldıysa istirahat ederken o bölgeyi yastık ile temas ettirmemelisiniz. Aksi takdirde ödem sorunu ile karşılaşabilirsiniz.

Özellikle saç ekimi sonrası işlemler hususunda doktorunuzu can kulağıyla dinlemeniz, verdiği ilaçları düzenli kullanmanız, tavsiyelerine uymanız ve düzenli olarak kontrole gitmeniz gerekir. Operasyondan sonra yaşadığınız sorunlarda kendi kendinize çözüm üretmek yerine doktorunuzla iletişime geçerek, söyleyeceği uygulamaları yapmanız en doğru davranış olacaktır. Saç ekimi sonrası işlemler, en az operasyon ve öncesi kadar önemlidir. Çok özen göstererek yaptırdığınız saç ekimi operasyonundan beklediğiniz sonucu almanız için bu maddeler büyük önem teşkil etmektedir.

Sizler için bu yazımızda saç ekimi hakkında olabildiğince yeterli bilgileri derlemeye ve siz değerli okurlara ulaştırmaya çalıştık. Kafanızdaki soru işaretlerine cevaplar bulabileceğiniz bu ayrıntılı yazımızda her şeyden önce sağlık odaklı bakmanızın ne kadar önemli olduğuna değindik. Sizler için tamamen objektif bir araştırma gerçekleştirerek saç ekimi merkezleri hakkında bilgi vermeye çalıştık. Dilerseniz İzmir Saç Ekim Merkezleri yazımıza da ulaşıp, İzmir’deki saç ekimi merkezleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Şimdiden hepinize sağlıklı günler dileriz.

YORUMLAR

 1. Muammer Sarı dedi ki:

  Hermest saç ekim merkezinde saç ektirmeyi düşünüyorum orada saç ektiren var mı?

 2. Oflu dedi ki:

  Ben ektirdim kardeşim ve tavsiye ederim. Saç ekimi sonucum benim çok memnun etti hemde saç ektirdikten sonra da benimle çok ilgilendiler. Tüm sorularıma sabırla cevap veren Esra hanım’a teşekkür ederim